Logo text

SIFON

Realizace v nezávislé klipové tvorbě:
„Jižák“ kapely PSH.
„Kéž má láska“ kapely Posmrtné zkušenosti atd..

Od roku 1990 se věnuje hudební tvorbě autorské, filmové a divadelní.

Výchozí hudební formací Ondřeje Anděry je kapela WWW, pro kterou skládá texty, hudbu, hraje perkuse, elektronické pady a spolu se zpěvačkou Milesou Zrnič Anděra ji určuje vokály, beatboxem a rapem. WWW vydali tři studiová alba, oceňovaná kritikou v ČR i na Slovensku. Byli nominováni na několik hudebních cen – například Anděl a získali prestižní uměleckou cenu Revolver Revue.

Reprezentovali české kulturní zazemí pro Česká centra na Slovensku, v Polsku, v Holandsku, ve Franci například na festivalech Eurosonic Noorderslag 2009 a v Paříži na festivalu hudby Féte de la musique 2009. WWW jsou též vyhledávaní jako tvůrci filmové a divadelní hudby od produkce nezávislé až po tvorbu pro státní kulturní organizace (Národní divadlo, Česká televize, Český olympijský výbor v Londýně 2012 atd.). Též vizuální tvorba kapely je oceňována Českou uměleckou obcí a vystavována v předních Českých a Slovenských galeriích. WWW byli osloveni a v průběhu existence úspěšně odehráli v roli předkapely koncerty například s těmito umělci: The Goats, Sinéad O’Connor, Antipop Consortium, Dj Hudson Mohawke, Boys Noize, Public Enemy..

Spolupráce s kapelami: Hm…, „The Ecstasy of Saint Theresa, Miou Miou, Vladimir 518, Ink Midget…

20042011 – vytvořil hudbu k několika hraným a dokumentárním filmům, divadelním představením a mnoha TV pořadům.

Jako hudebník, filmař a designer se podílí na intermediálních projektech se skupinami TOW a SPAM, které se dlouhodobě zabývají propojením moderních interaktivních médií s live divadelním a koncertním výstupem.

2006 – vydal u labelu BiggBoss s textařem Lubomírem Typltem pod autorským hudebním projektem WWW album s názvem „Neurobeat“, k němuž ve spolupráci s kameramanem Jiřím Málkem natočil několik klipů.

2009 – vydal u labelu BiggBoss druhé autorské album WWW s názvem „Tanec sekyr“, které bylo koncertně prezentováno mimo Českou republiku také v Holandsku na festivalu Eurosonik Noorderslag 2009 a v Paříži na festivalu Fete de la musique 2009.

2013 – vydal u labelu BiggBoss třetí autorské album WWW s názvem „Atomová včela“. Album vyšlo zároveň jako audio CD a knižní publikace textů WWW. Hlavního fotografického doprovodu knihy se vedle dalších autorů zhostil Ivan Pinkava.

http://bandzone.cz/wwwneurobeat
http://soundcloud.com/and-www-band
http://www.biggboss.cz/www
http://www.youtube.com/user/neurobeatnik
https://www.facebook.com/pages/WWW/54982182939