News Icon

Festival otrlého diváka 2013

01.03.2013 10:38

Další ročník Festivalu otrlého diváka s číslovkou 9 se blíží. Rozšlápnuté stěňátko, z kterého lítaj střeva, zahrádka s lidskýma hlava místo kedluben nebo staříci šukající popelnice jsou na přehlídce naprostý standard. Na vizuálu opět zamakal Michal Škapa a tisk plakátu probíhá pod hlavičkou Analog!bros (feat. Jirka Klusáček). Ano jde o ruční sítotiskovou produkci. Pro sběratele bude k mání během festivalu a posléze v obchodě Terryho ponožky v kině Světozor. Níže úvodní slovo od tvůrců festivalu a na viděnou na sále (motorovky s sebou…)!

Festival otrlého diváka
5. – 10. března 2013
kino Aero, Praha

Vážení spoluobčané, žijeme v době, kdy na nás kdejaké otrlosti útočí z médií ze všech stran. Ale kdo by chtěl koukat na děsy, zvrácenosti a nesoudné tuposti v televizi, když si je může vychutnat v plné parádě v kině, a to navíc ve vybrané společnosti? Festival otrlého diváka není akce pro dolních ani horních deset milionů, nýbrž pro všechny, kteří mají dost davové i vysoké kultury nebo prostě dokáží ocenit umění v celé jeho pestrosti. Letošní oslava lahodných pokleslostí, tísnivých hrůz i provinilých rozkoší opět připomene hodnotu živé kultury. Zatímco ta nyní jinde dostává na frak, my proklamativně oživíme vybrané projekce interaktivními vsuvkami a vyvedeme film před dveře kina a do životů diváků. Současně z říše mrtvých přivedeme zpět filmový formát, o kterém mladší generace slyšely jen z vyprávění stařešinů. Jiné přehlídky se chlubí remasterovanými digitálními kopiemi nebo archivními kotouči 35 mm filmu, zato Festival otrlého diváka se vydá v cinefilní fixaci na matérii a nezaměnitelnou kvalitu obrazu až do sfér s labelem VHS. Ale nemusíte se bát, že bychom v našich vzletných vizích zapomněli na libé přízemno. Ostatně centrálním tématem letošního ročníku je otrlý venkov. Večerní róbu z HD opery či baletu nechte doma a hrdě si pro jednou vyjděte na korzo do Aera se slámou v galoších. A zatímco všude kolem bude ve vzduchu viset otázka „kde domov můj“, věříme, že díky vlahé, přítulné a stmelující atmosféře našeho festiválku budete vy mít s odpovědí jasno.

otrlydivak.cz
834.cz

biggboss

Přečtení článku bylo publikováno na Facebook. Odstranit

Komentáře (bussy)
News Icon
News Icon
News Icon
News Icon
News Icon

Líbí se vám BIGGBOSS?

Pro přidání komentáře je nutné, abyste vyjádřili, že se vám naše aplikace líbí. Tento požadavek vychází z architektury Facebooku.

Zrušit