Logo text

Premiéra dokumentu o Žižkovském vysílači
v DOXu i s V518

A
19 03 2013

Žižkovská televizní věž patří mezi nejvýraznější dominanty české metropole. Zároveň se však řadí mezi nejkontroverznější stavby domácí architektury několika posledních dekád. Odbornou obec i širokou veřejnost rozděluje do dvou nesmiřitelných táborů obdivovatelů a odpůrců stavby. Zdá se, jako by Žižkovská televizní věž nenechávala pražské obyvatele chladnými. Má taková architektura ve svém jádru být? Má probouzet emoce, názory a rozpory? Jaký je skutečný příběh Žižkovské věže, který dnes již mnoho z nás nezná a může nám pomoci pochopit význam této stavby i reakce, které vyvolává?
Premiéra dokumentárního filmu Žižkovská věž (CZ, 52 min) režisérky Olgy Struskové představuje vznik, realizaci a následnou veřejnou debatu svázané s pražským monumentem, jež se od počátku svého vzniku stala jedním z nejdůležitějších mezníků české moderní architektury.
Po projekci dokumentu následuje diskuze s autorem stavby architektem Václavem Aulickým, architektem a popularizátorem architektury Adamem Gebrianem a umělcem Vladimirem 518.
Debatu moderuje Josef Vomáčka, kulturní redaktor a spolupracovník ČT.

boss