Logo text

Legendární writer a režisér Romeo bude v pražském Merch or Die Pop-up Store vystavovat vzácné fotografie

BB P
10 12 2017

Doposud nezveřejněné vzácné fotografie legendárního writera Romea mapují vznik rapu v Československu. Poprvé v historii je představí na vernisáži v pražském Merch or Die Pop-up Store.

Na Slovensku a v Čechách nemáme tolik pamětníků, jejichž historický archív, zaznamenávájící vznik hip hopu, by byl obsáhlejší než právě Romeův. Známý writer a režisér měl vždycky blízko k vizuálnímu umění, fotografii a videu, díky čemuž se zapsal do historie a to ne jenom jako autor nejzásadnějšího videoklipu Dáva mi. Michal Romeo Dvořák je znám také pro svoji sbírku analogových snímků z dob, kdy byl domácí rap teprve v plenkách. Ty se zatím v celé své kráse k fanouškům a pamětníkům nedostaly, ale všechno nasvědčuje tomu, že nic už nebude jako dřív.

SLEDUJ FACEBOOK UDÁLOST

The Most Legendary Romeo totiž představí úzký výběr svých vzácných fotografií na výstavě v Pop-up store Merch or Die, který bude fungovat od 20. do 23. prosince v bývalé pražské pekárně v ulici* Libická 12 na Vinohradech*. Během tří předvánočních dní budou mít návštěvníci i fanoušci možnost kromě shlédnutí netradiční výstavy zakoupit i merch známých rapových interpretů staré i nové školy, ale hlavně strávit čas smyslupněji, než v přeplněných nákupních centrech. V otvírací den navíc odehraje svůj DJ set dvojice Logic a Smack.