Logo text

Kurva velký Sin City
Kompletní dílo Franka Millera poprvé v jedné knize!

C GD
14 05 2014

Noc je horká jako samo peklo.
Vydavatelství Comics Centrum přichází s naprosto unikátním projektem. Plánuje vydat všechny díly kultovního komiksu Sin City v jedné knize. K realizaci ovšem potřebuje spolupráci čtenářů a Millerových fanoušků.

Výrobní náklady jsou obrovské, proto jsme nuceni vložit osud Kurva velkýho Sin City do rukou našich zákazníků. Když si knihu předem objedná a zaplatí dostatečné množství čtenářů, tak vyjde, v opačném případě bohužel ne. Aby bylo možné projekt zrealizovat, musí se najít minimálně tři sta zájemců. Zatím tato obrovská Sin City bible vyšla jen ve Spojených Státech, byli bychom tak vedle nich jediní na světě. Věříme, že Miller má v Česku dostatek fanoušků a podaří se to, říká ředitel nakladatelství Comics Centrum Václav Dost.

Série Sin City Franka Millera dokázala prolomit veškeré dosavadní konvence a způsobit revoluci ve světě komiksových příběhů. Jeho otištěním na stránkách vydavatelství Dark Horse Present v dubnu 1991 dokázal Miller vrátit kriminální příběhy zpátky na stránky komiksů, jimž po celá předchozí desetiletí dominovali pouze superhrdinové. Jím nově pojatý neo-noirový styl plný drsných mizerů, krásných žen a nadupaných aut vše převálcoval a ovlivnil vývoj mnoha budoucích kreslířů, scénáristů a filmařů. Především ale ovlivnil miliony čtenářů, kteří návštěvou Basin City překročili hranici, přes kterou se už nikdy nechtěli vracet zpátky.

Frank Miller napsal a nakreslil dohromady sedm dílů Sin City. Ty dostaly snad každé myslitelné komiksové ocenění a dočkaly se dvou filmových zpracování, spolurežírované samotným Frankem Millerem a Robertem Rodriguezem.

Kurva velký Sin City bude obsahovat všech sedm dílů Sin City v jednom svazku. Jednotlivé díly jsou od sebe oddělené v Čechách nikdy nepublikovanými obálkami. Kniha o 1360 (černobílých, dvoubarevných i celobarevných) stranách váží více než 6 kilo. Cena jednoho výtisku je 2200 korun.

V případě, že bude zakoupeno alespoň 300 výrobních kusů, (počítají se pouze zaplacené objednávky, akce končí 31.5.2014), vyjde kniha v polovině června. V opačném případě k realizaci nedojde a zaplacené částky budou vráceny v technicky nejkratším možném termínu. Další informace naleznete na stránkách www.comicscentrum.cz

boss